Енергозберігаючий будинок: сучасні технології в житловому будівництві
 • panem

Енергозберігаючий будинок: сучасні технології в житловому будівництві

Енергоефективний будинок – це житло, де витрати на опалення мінімальні. Можна спостерігати, як ціни на енергоносії ростуть швидше за реальні зарплати. Тому багато людей шукають способи заощадити й витрачати на опалення менше. Будівництво будинків цього типу поширене й в Україні. Особливий попит мають проєкти під ключ.

Перевага енергозберігаючого будинку полягає в тому, що висока теплова інерція у декілька разів вища, ніж у звичних будівель. Це збалансовує денну та нічну температуру та створює приємний клімат у приміщенні навіть у спекотне літо. Завдяки особливостям будівництва вдається уникнути витоку тепла з будівель.

Енергоефективний чи енергозберігаючий будинок – у чому різниця?

Існує кілька видів будинків, які допомагають зменшити витрати електроенергії.

Енергоефективні будинки

Енергоефективний будинок – це той, де енергія споживається на низькому рівні. Він має річну питому потребу тепла для опалення на рік – 100-140 кВт*год/(м2). Характеристики енергоефективного будинку:

 • Обігрівається класичною системою опалення на газоподібному, твердому чи високопродуктивному рідкому паливі.
 • Будинок відповідає необхідним параметрам теплоізоляції всіх огороджувальних конструкцій. Наприклад, стін по периметру, вікон, підлоги та стелі. Необхідний коефіцієнт теплопередачі для периметральної конструкції – від 0,26 до 0,30 Вт/(м2).
 • Будинок вентилюється природним шляхом через вікна.
 • Здебільшого має мінімально можливу ціну. Через це більше пропонуються типові проєкти будинків, а не індивідуальні. Хоча і те, і те, можна зробити під ключ.

Енергозберігаючі будинки

Енергозберігаючий будинок передбачає, що на опалення йде менше ніж 75 кВт*год/(м2) тепла на рік. Завдяки своєму енергоспоживанню він заповнює прогалину між звичайними будинками і тими, що мають низьке енергоспоживання. Наприклад, у порівнянні зі звичайними, енергозберігаючі будинки економлять 30% енергії.

Характеристики енергозберігаючого будинку:

 • Обігрівається класичною системою опалення на газоподібному, твердому чи рідкому паливі.
 • Проєктувальники намагаються зберегти відповідне планування окремих зон для проживання. Також дотриматися певного розміру й орієнтації вікон у будинку за сторонами світу. Наприклад, з південного боку до кімнат буде потрапляти багато сонячних променів (а це значить краще освітлення та більше тепла) навіть у прохолодну пору року. 
 • Конструкція будинку може використовувати пасивну сонячну енергію. Це залежить від кліматичних і місцевих умов. Якщо грамотно все спроєктувати, а будівництво пройде вдало, можна забезпечити опалення взимку та охолодження влітку. 
 • Має покращені теплоізоляційні параметри всіх огороджувальних конструкцій будинку (периметральних стін, вікон, підлоги та стелі). Необхідний коефіцієнт теплопередачі для них становить від 0,21 до 0,25 Вт/(м2).
 • Будинок вентилюється природним шляхом через вікна.

Енергозберігаючі будинки: що таке клас енергоефективності

Клас енергоефективності вказує на те, скільки будинок споживає електроенергії (фактичний рівень енерговтрат). Щоб дізнатися його, слід провести спеціальний енергоаудит. Якщо порівняти отримані показники з нормою, можна визначити один із класів:

 • Клас А. До такого належать споруди, у яких оптимальний показник енергоспоживання. Такі будівлі вважаються найефективнішими, адже дозволяють найбільше заощадити (у порівнянні з іншими варіантами).
 • Клас В. Для нього характерна висока енергоефективність: енергія споживається на 35-40% менше від норми.
 • Клас С. Це норма. Фактичний рівень енергоспоживання може коливатися у межі 5-10%.

Можна визначати клас як уже зведених будинків, так і тих, які тільки проєктуються. Окремо виділяють ще:

 • Клас D. Це недостатній рівень енергозбереження: він на 50% вищий від норми.
 • Клас Е. Найгірший варіант, адже такий будинок спричиняє найбільше матеріальних збитків.

Будинки цих двох класів на сьогодні заборонено проєктувати. Зараз ніхто не береться за їх будівництво. Компанія House Group знає, як застосовувати принципи енергозберігаючого будинку та розробить для вас найбільш відповідний варіант із трьох основних класів. Якщо бажаєте заощадити час і зусилля, можна замовити будівництво енергозберігаючих будинків під ключ.

Сучасні технології що використовуються у житловому будівництві

Дуже часто енергія у приміщеннях витрачається неефективно. Багато хто прагне зробити будинок більш затишним і комфортним, приділяючи особливу увагу дизайну. Та якщо не зважати та важливі нюанси, енергія може споживатися неекономно. Дізнайтеся, як можна ефективно зберегти енергію будинків, заощаджуючи на цьому.

Будівництво може передбачати різні технології енергозбереження. Наприклад, із використанням:

 • нагрівачів води;
 • енергоефективних дверних систем;
 • лічильників;
 • вентиляції з рекуперацією тепла;
 • склопакетів, які зберігають енергію;
 • енергозберігаючого освітлення.

Особливу популярність здобуває «Розумний дім». Це сучасна інтелектуальна система, завдяки якій можна комплексно контролювати різні системи у вашому житлі. Наприклад, керувати сигналізацією, електрикою, водопостачанням, відеоспостереженням або опаленням. І робити це швидко та зручно за допомогою смартфону чи планшету, де б ви не були. Зважайте на такі можливості ще на етапі проєктування будинку.

Завдяки застосуванню сучасних технологій можна максимально виважено використовувати природні ресурси на знизити витрати електроенергії. В Україні технології для енергозберігання наближаються до норм у Європі. Там активно застосовують:

 • вітрову енергію;
 • озеленення дахів;
 • сонячні батареї;
 • теплові насоси.

Таким чином можна зменшити споживання енергії вдома якомога ефективніше. А після – задовольнити зменшене навантаження, використовуючи локальні системи відновлюваної енергії. Це значна особливість енергозберігаючих будинків.

Системний підхід для всього енергозберігаючого будинку

На сайті https://www.energy.gov/energysaver/energy-efficient-home-design радять комплексно підходити до проєктування й зведення будинку чи його реконструкції. Щоб оптимізувати енергоефективність, потрібна системність. Так можна гарантувати, що ви та команда будівельників враховуєте всі змінні, деталі та взаємодії, які впливають на використання енергії у вашому домі. Також зважайте на:

 • те, як ви використовуєте енергію;
 • умови розташування вашого будинку;
 • місцевий клімат.

При цьому обладнання та модернізація вашого будинку свідчать про прихильність до енергоефективності. А це підвищує його цінність, якщо вирішите перепродати нерухомість.

Новіші вікна та двері, а також високоефективне освітлення та побутова техніка – чудове рішення для будівництва. Воно допомагає заощадити гроші та енергію, а також дуже привабливе для потенційних покупців. А інвестиції у відновлювані джерела енергії, такі як сонячні панелі, неодмінно окупляться протягом декількох років.

В енергозберігаючих будинків багато переваг. Взимку тепло, влітку прохолодно і без протягів. Будинки мають чудову вентиляцію та відмінну якість повітря, за рахунок чого там ніколи не буває надто волого чи сухо. Усі ефективні функції та елементи працюють разом, щоб ви могли з турботою ставитися до оточення. Зменшити споживання енергії, скоротити викиди парникових газів і вуглецевий слід будинку. Це також впливає на стан повітря довкола.

Енергозберігаючий будинок – це дорого?

Якщо ви вирішили будувати власний будинок, краще зважати на його клас енергоефективності ще під час проєктування. Дехто хибно вважає, що енергонезалежне будівництво = дороге. Та практика показує, що можна створити доволі теплий «пасивний» будинок, який обійдеться приблизно як 3-кімнатна квартира в Києва. Дорого це чи ні – питання індивідуальне.

Фахівці з будівництва House Group зможуть запропонувати вам індивідуальне рішення, зокрема, зважаючи на бюджет. Ціна енергоефективного будинку буде залежати і від його розмірів. Все ж таки житло на кілька сімей або мінікотедж суттєво різнитимуться габаритами. На загальну вартість впливає і тип матеріалів, які будуть використовуватися. Також – наявність і кількість технологій.

Щоб вам було зручніше планувати, можна взяти за орієнтир ціну проєкту під ключ за 1 м2. А після консультації компанія House Group зможе зробити більш детальний прорахунок і визначити вартість будинку. Пам’ятайте, що завжди є можливості зробити будівництво дешевшим. Наприклад, змінити кількість або розташування кімнат, вибрати інші матеріали чи технології будівництва.

Запорука енергозберігаючих будинків – якісне проєктування. Також можна модернізувати старі споруди, щоб покращити їхню енергоефективність. Спеціалісти з будівництва у House Group запропонують проєкт і підберуть все, що потрібно для його втілення. Наприклад, вибір кожного з будівельних матеріалів слід добре продумати. Сьогодні вони виготовляються в найрізноманітніших варіантах, та не все ідеально поєднується між собою.

Фахівці орієнтуватимуться на ваші побажання й можливості, щоб створити якісний будинок, яким ви будете задоволені. Розгляньте варіант послуг під ключ, щоб зберегти свій час і сили й отримати від свого будинку ще більше переваг.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Безкоштовний розрахунок вартості будинку