СІП-панелі
 • panem

Що таке СІП-панелі та де вони використовуються

SIP технологію розробили в США. Саме там її вперше застосували 70 років тому – при будівництві житлових будинків. Спершу ці панели використовували для внутрішніх перегородок, стін по периметру і обшивки даху. Сьогодні технологія SIP охоплює всю будівельну галузь і, наприклад, вже займає близько 5% американського будівельного ринку.

Неперевершена швидкість будівництва, універсальність і енергоефективність. Це та багато іншого робить панелі SIP високоефективною будівельною системою для низькоенергетичних і пасивних будинків. Дізнайтеся більше про те, що таке СІП панелі та які ще переваги вони мають.

Що таке SIP?

Що таке СІП? Це конструкційні теплоізоляційні панелі – structural insulated panel. Простими словами, це шматки ізоляційної піни, затиснуті між двома плитами з орієнтовано-стружкових плит (OSB, ОСП), які використовуються як будівельна система. Ці порожні панелі зазвичай доступні у форматі 1,2 м і мають різну стандартизовану висоту від 2,4 м до 7,45 м. СІП панелі можна розрізати за розміром, додавати дерев’яні кромки та формувати будь-які отвори.

Багато хто вибирає саме цей матеріал, добре знаючи, що таке СІП і які переваги має матеріал. Це система для створення споруд, яка може діяти як альтернатива традиційним методам – із цегли та блоків. Особлива швидкість будівництва, універсальність, висока міцність і теплоізоляційні властивості – все це робить SIP високоефективною системою для зведення будівель. А технологія «сухого будівництва» не потребує спеціальної будівельної техніки.

Параметри та характеристики СІП-панелей

Коли процес виробництва завершується, виходить готова сандвіч панель для різних задач будівництва. Вона характеризується:

 •     чудовими теплоізоляційними властивостями;
 •     високою конструкційною жорсткістю;
 •     малою об’ємною вагою.

СІП панелі випускаються в декількох варіантах товщини, тому їх використання задовольнить широкий спектр потреб. За допомогою SIP панелей можна створити:

 •     фундамент будівлі,
 •     внутрішні перегородки та перекриття;
 •     зовнішні периметральні стіни;
 •     плоскі та навіть скатні дахи.

Будинки з СІП панелей можна віднести до категорії дерев’яних. Водночас завдяки своїм фізичним і теплоізоляційним властивостям споруда вона перевершить звичайні каркасні дерев’яні будівлі

Де застосовуються SIP панели

Ми можемо використовувати сендвіч панелі при будівництві:

 •     сімейних будинків;
 •     котеджів;
 •     багатоквартирних будинків;
 •     адміністративних споруд;
 •     промислових будівель;
 •     шкіл і дитячих садків;
 •     рекреаційних будівель;
 •     плавучих будинків;
 •     надбудов і прибудов.

Виробники можуть виготовляти СІП панелі за спеціальним замовленням. Оскільки кожен проєкт будинку може дещо відрізнятися від встановлених стандартів. Однак максимальні розміри SIP панелі зазвичай не перевищують 3 м (довжина) і 1 метр (ширина). З такого матеріалу можна побудувати весь будинок. Через це є варіанти для підлоги, стіни, стелі та даху. За потреби є можливість замовити спеціальні СІП панелі для вставки мансардних вікон.

Як перевірити якість СІП-панелей

Перш ніж купити матеріали, звертайте увагу на їхню якість. В цьому випадку варто приділити увагу двом важливим компонентам SIP панелей – пресу та клею. Огляньте виріб і за можливості розпитайте про нього більше у продавця. Наприклад, дізнайтеся, з чого зроблені SIP панелі та яка товщина ОСП.

Зважайте на щільність пінопласту. Щоб звести якісний будинок з СІП панелей (як от канадський), їхні параметри мають бути у проміжку від 15,1-25 кг/м3. Звісно, можна поцікавитися і наявністю сертифікатів, та це не повинно бути вирішальним у виборі.

Всі компанії виробляють СІП панелі з однаковою конструкцію. Однак вони можуть відрізнятися одне від одного:

 • матеріалами, які використовуються для виготовлення;
 • технологією виготовлення сендвіч панелей;
 • розмірами SIP панелей;
 • типом з’єднання СІП панелей тощо.

Будинки із СІП-панелей – які переваги та недоліки?

Будинки з СІП панелей відрізняються високою стійкістю, екологічністю та економічністю. Дізнайтеся, що ще характерно для SIP матеріалу.

Переваги SIP панелей

 •     Енергозбереження

Панелі використовують при будівництві низькоенергетичних будівель А0 і А1, розрахованих на дійсно екстремальні температурні умови.

 •     Швидке будівництво

Найбільша з СІП панелей має довжину 3000 мм і ширину до 1250 мм. При таких розмірах будівництво йде дуже швидко. Уніфіковані розміри SIP забезпечують точний і водночас швидкий монтаж. Частина етапу будівництва завершується на безпечному сухому заводі. Це має величезний вплив на якість і час виготовлення, коли мова про будинок з SIP панелей.  (https://www.homebuilding.co.uk/advice/structural-insulated-panels)

 •     Тепловий комфорт

Що таке СІП панелі? Це відмінні теплотехнічні властивості. Завдяки цим фізичним параметрам будинки з СІП панелей доволі теплі для постійного проживання. Високий термічний опір конструкції (R), низькі втрати тепла покращують теплорегуляцію. Це гарантує низькі експлуатаційні витрати.

 •     Менша товщина стінок

Найтовща панель досягає 270 мм, а найтонша – всього 65 мм. Та SIP панелі у будь-якому випадку зберігає свої теплоізоляційні властивості. Завдяки спеціальній технології будівництва ви отримаєте на 15% більше внутрішнього простору (якщо порівнювати зі звичайним цегляним будинком).

 •     Обшивка даху з панелей

За допомогою СІП панелей можна обшивати дах. Завдяки цьому можна добре утеплити будівлю як по периметру, так і зверху.

 •     Вогнестійкість

Ви можете спитати у продавців сертифікат у щодо вогнестійкості СІП панелей. Важливо, щоб готова конструкція відповідала нормам пожежної безпеки.

 •     Процес сухого будівництва

Під час монтажу СІП панелей не використовується вода, тому дерев’яну щитову конструкцію можна легко змонтувати навіть у зимові місяці. Це значна перевага для будівництва з SIP панелей, особливо коли потрібно здати об’єкт у стиснуті терміни.

 •     Стійкість до вологи й води

Якщо для створення СІП панелей використовуються такі матеріали як OSB 4 TOP, панели мають бути стійкими до вологи та води. Тому СІП панелі можна рекомендувати для територій із підвищеним ризиком затоплення.

 •     Ударостійкість

У швидкомонтованих будинків з СІП панелей більша стійкість до землетрусів (у порівнянні з класичними).

 •     Надійність

Після зведення панельної конструкції будівельна система поводиться як монолітна оболонка. Вона забезпечує до 5 разів більші статичні параметри, ніж звичайна дерев’яна каркасна конструкція. Будинки з панелей СІП створюють відчуття надійності та міцності, яку після завершення важко відрізнити від традиційної системи будівництва.

 •     Точність виготовлення

Виготовлені на заводі СІП панелі будуть точнішими, ніж дерев’яні каркаси, вирізані на місці. Це допомагає обмежити щілини в конструкції. А якщо зважати, що для ОСП ще характерна повітронепроникність і жорстка ізоляційна серцевина, це допомагає обмежити витік повітря з будівлі. На таке СІП панелі стануть дуже корисними.

 •     Варіативність обробки

Будівельну систему SIP можна легко обробити широким спектром завершальних шарів. Від класичної штукатурки до вентильованих фасадів. Тож сендвіч панелі чудово підходять для будівництва на різних етапах.

 •     Менше навантаження у будинків з SIP

У порівнянні з традиційним методом будівництва, існує значно менше навантаження на фундаментний шов або опорну плиту. Це дозволяє використовувати панелі SIP для будинків, де класична система будівництва не може бути застосована. Тобто там, де є непропорційне навантаження на опорну плиту.

 •     Більша корисна площа

У будинків з панелей SIP зазвичай на 7-10% більше корисної площі, ніж у звичайних мурованих. Тож майбутні господарі можуть насолоджуватися більшим і просторішим середовищем. Для компаній, які продають квадратні метри корисної площі, цей відсоток означатиме їхній прибуток.

Недоліки SIP

Зважайте на те, що:

 •     Деякі СІП панелі не є стійкими до вологи. Їх не рекомендується використовувати на ділянках у зонах затоплення або під землею, тому тут буде переважати цегляна кладка. Хоча можна створити гібридну конструкцію з кам’яним першим поверхом і SIP панеллю для верхніх поверхів.
 •     Хоч для СІП панелей і характерна герметичність, це також означає, що вам знадобиться відповідна вентиляція. Це потрібно, щоб уникнути утворення конденсату та затхлості повітря в домі. Використання рекуператорів забезпечує постійне надходження свіжого повітря без додаткових витоків тепла в будинках. Зважайте, що цей момент важливий для будівництва з SIP панелей. Та спеціалісти House Group допоможуть врахувати всі нюанси для будинків з цього матеріалу.

Знаючи, що таке СІП – переваги й недоліки, простіше визначитися, чи технологія підходить для будівництва саме вашого будинку.

Енергоефективність каркасно-панельного будівництва з використанням SIP панелей

Це матеріал, у якого високі показники енергоефективності. Дізнайтеся, що може на це впливати.

Конструкція СІП панелі

Вона складається з 3-х шарів (пінополістирол між двома щитами ОСП). Пінополістирол виступає хорошим утеплювачем, а наявність кількох шарів SIP панелі перешкоджає проникненню повітря.

Низькі показники теплоємності

Будинок із СІП панелей швидко нагрівається, та якщо вимкнути опалення, вони будуть ще довго зберігати тепло. А от газобетонні чи цегляні споруди в такому випадку доволі швидко охолоджуються.

Заощадження на опаленні

Завдяки енергоефективності SIP панелі допомагають зекономити майже в 4 рази як на електричному, так і на газовому опаленні. А якщо ще використовувати природну вентиляцію, лед-освітлення та сонячні модулі, можна вийти ледь не на нульове споживання енергії. Тобто через таке СІП панелі дозволяють майже не платити за опалення.

Низька теплопровідність SIP панелі

Будинок втрачатиме мінімум тепла через наявність утеплювача із СІП панелей. Тож навіть якщо виключити опалення, температура всередині приміщення ще довго триматиметься.

Теплоізоляція

Якщо для виготовлення СІП панелей використовуються якісні матеріали, вони матимуть відмінні теплоізоляційні характеристики. Так вдасться уникнути цвілі, усадки чи просочення вологи.

Загалом технологія SIP забезпечує чудові теплоізоляційні властивості. Тому витрати на опалення та охолодження на 50% нижчі, ніж у звичайних цегляних будинках.

Де замовити СІП панелі

Тепер ви знаєте більше про те, що таке СІП панелі та чому вони популярні. Цей матеріал дає багато переваг як у сфері житлового, так і промислового будівництва. House Group забезпечує баланс ціни та якості послуг, сучасні СІП панелі та інші матеріали й допомогу протягом усього проєкту.

Спробуйте співпрацювати з компанією, яка надає повний пакет послуг під ключ: проєктування, виготовлення й монтаж будинків із СІП панелей. Завдяки досвіду роботи з SIP спеціалісти можуть максимально ефективно використати переваги СІП панелей. Також вони можуть допомогти зменшити витрати на будинок.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Безкоштовний розрахунок вартості будинку