Модульні будинки
  • panem

Модульні будинки: що це, переваги, вартість і інше

Плануєте побудувати будинок, та не знаєте, яким він має бути? Ще вагаєтеся з проєктом і матеріалами для будівництва? Якщо це про вас, пропонуємо розглянути модульні будинки. Вони завжди екологічні, економічні та… Ексклюзивні. Дізнайтеся про них більше, щоби було простіше визначитися.

Що таке модульний будинок?

Модульні будинки – це пасивні чи низькоенергетичні споруди. Вони повністю виготовляються на заводі (в сухому середовищі виробничого цеху). Це значно скорочує терміни будівництва, гарантує високу якість конструкції, а також заощаджує кошти.

Модульний будинок буде підготовлений разом із електропроводкою та обладнанням. Потім його транспортують до місця, де він буде повністю зібраний за дуже короткий період.

Такий тип будинку називається «модульним», оскільки збирати його можна з окремих модулів. Одномодульний або двомодульний цілком задовольнить потреби однієї людини чи пари. Більші сім’ї оцінять просторіший Г-подібний варіант із терасою. Зручно, що в Україні можна замовити виробництво будинків під ключ.

Переваги та принципи модульного будівництва

Люди, які вирішують купити модульний будинок, орієнтуються на особливості такої конструкції. До них належать:

  • Швидкість будівництва. Будинки з модульних каркасів створюються та здаються від 30 до 60 днів. Це термін від остаточного узгодження замовником до заселення (залежно від складності). Для проєкту з особливими вимогами допускається термін близько 90 днів. Можна заощадити час на будівництво, якщо замовити модульний будинок під ключ.
  • Нетиповий дизайн будинку. Під час виробництва модульних будинків зі сталевих каркасів можна реалізувати навіть нетипові форми. Водночас це неможливо зробити з цеглою чи деревом.
  • Будівництво здійснюється і взимку. Виробництво модулів відбувається в опалювальних цехах фабрики. Це дозволяє проводити підготовку та монтаж навіть у зимові місяці, тому процес не залежить від погодних умов.
  • Будинок з модулів підходить для алергіків. Він забезпечує ідеальний клімат в окремих кімнатах завдяки використанню якісних матеріалів.
  • Точна ціна модульних будинків зазвичай визначається при підписанні договору. Ви заздалегідь будете знати, скільки вам обійдеться вся конструкція та комунікації. Завдяки цьому вдається уникнути додаткових витрат. Ви можете ретельно спланувати весь бюджет, орієнтуючись на суму в договорі.
  • Варіант із низьким енергоспоживанням. Заощаджені на електроенергії гроші можна легко використовувати упродовж цього року. Чи, наприклад, відкласти на відпустку.
  • Легка зміна планування. Такі будівлі гнучкі: спробуйте додавати окремі модулі, розширювати чи видаляти за потреби протягом кількох днів.
  • Мінімальний вплив будинків на оточення. Більшість матеріалів, які використовуються, підлягають переробці.
  • Переважно сухий процес будівництва. Єдиний мокрий процес відбувається під час установки фундаментної плити. Та якщо ви вибираєте шліфувальні гвинти, вся конструкція створюється сухим способом.

На модульні будинки відгуки надзвичайно хороші. Це новий тренд, який широко розповсюджується в Україні. Та оцінити всі переваги можливо, вже проживаючи в модульному будинку. Якщо маєте таке бажання, звертайтеся до House group.

Як обрати модульний будинок і будівельну компанію

Багато постачальників і майстрів надають гарантії на свою роботу навіть на кілька десятиліть. Це певним чином свідчить про високу якість їхньої діяльності. Головне, вказати в договорі обсяг виконуваних робіт, будівельні та оздоблювальні матеріали або дату здачі модульних будівель в експлуатацію.

Передусім визначтеся з плануванням будинків. Виберіть те, яке найкраще відповідає тому, чого вам хочеться. Тоді ви зможете персоналізувати своє майбутнє житло за допомогою різних дизайнерських рішень.

Після спробуйте визначитися з особистим бюджетом. Яку суму ви готові виділити на замовлення будівель? А вже спеціалісти подбають про те, щоби споруда відповідала ділянці, а також за виконання усіх процесів будівництва. 

Як обрати ділянку для модульного будівництва

Можна встановлювати такі споруди на різних земельних ділянках, зберігаючи їхній ландшафт. На це не потрібно отримувати спеціальний дозвіл. Навіть якщо певна частина ділянки має складний рельєф або ґрунтову структуру з недоліками, там усе одно можна встановити модулі, при чому за будь-якої погоди. Крім того, деякі роботи можна проводити одночасно. Поки на будівельному майданчику готують основи, в той час у цеху монтують сантехнічне обладнання окремих модулів.

Як відбувається доставка та монтаж

Модульний будинок довозиться до потрібної локації. Вартість доставки залежить від регіону – це бажано уточнювати у консультантів компанії. Як модульна будівля вже буде на місці, її знімають за допомогою крана та переносять на бажане місце. Безпосередньо монтаж зазвичай триває кілька днів. Усі роботи проводять фахівці, які мають відповідні навички та досвід.

Варіанти додаткової комплектації

На ціну модульного будинку дуже впливає його комплектація. Водночас додаткові системи чи техніки – це можливість покращити у мови й зробити житло більш комфортним для проживання. Є різні варіанти додаткової комплектації, які передбачає будівництво. Наприклад, установка:

  • водопостачання (холодного, гарячого);
  • сантехніки (ванни чи душової кабіни, змішувачів, унітазу, умивальника чи раковини з тумбою тощо);
  • металевих сходів;
  • бойлера;
  • каналізаційної системи;
  • конвектора (переважно електричного);
  • кондиціонера;
  • систем безпеки тощо.

Дізнайтеся, що пропонує House Group, на сайті компанії.

Під’єднання комунікацій – що треба врахувати?

Перш ніж купити модульний будинок, краще завчасно визначити свої потреби та можливості. Подумайте, які самі комунікації та системи вам можуть знадобитися та скільки ви готові інвестувати у свій комфорт. House Group під’єднає комунікації, зважаючи на ваші побажання. Спеціалісти зможуть повністю обслуговувати будинок.

Модульні будівлі передбачають, що хтось проживатиме в них не час від часу, а переважно на постійній основі. Тому важливо створити такі умови, які будуть комфортними для вас (і ваших близьких). Щоб вони не залежали від погоди чи температурного режиму. Тому зважайте на:

  • Електрику. Щоб під’єднати її зсередини будівлі, часто використовується кабель-канал і якісні мідні проводи. Внутрішня електрична проводка вже під’єднується до зовнішньої мережі. У будинку встановлюються світильники, розетки й захисні електроприлади. Загалом електрика проводиться так само як і в звичайних будівлях.
  • Автономність. Також є можливість використання автономних джерел на випадок аварійної ситуації. Наприклад, встановити сонячні панелі, генератори чи акумулятори. 
  • Опалення. У стандартній комплектації не йде опалювальна система. Та для модульних конструкцій зазвичай використовується електрика чи тверде паливо. Якщо моделі потрібні для транспортування (як мобільні пункти), то їх можна оснащувати електроконвекторами, буржуйками чи водяним опаленням (тверде паливо). Також використовуються дизельні батареї й інфрачервоні обігрівачі.
  • Сантехніка. До стандартного набору може додаватися помпа та бойлер.
  • Вентиляційна система. Вона може бути механічною, припливно-витяжною та природною. Остання здійснюється через вікна та дверні прорізи, також можуть використовуватися канальні вентилятори.
  • Водопостачання й каналізація. Система може бути локальною (/накопичувальною) чи централізованою. Для встановлення застосовуються поліпропіленові чи металопластикові труби.

Всі ці системи й комунікації значно впливають на комфорт проживання. Тому дізнайтеся особливості кожної пропозиції, щоб вибрати варіант під свої потреби.

Що впливає на вартість модульного будинку

Остаточну ціну на будівництво модульних споруд зможуть оголосити спеціалісти House Group. Для цього потрібно дізнатися ваші побажання й можливості. Взагалі на модульні будинки ціна залежить передусім від їхнього розміру. 

Найбільший попит має практичний одномодульний і Г-подібний будинок із терасою. Однак багато клієнтів все ще модифікують і коригують запропоновані рішення. Наприклад, додають додаткові модулі відповідно до своїх потреб, тому ціна все ще змінюється. 

Можна купити модульні будинки у виконанні «під ключ». Тоді лишається тільки відчинити двері у нове житло й хоч одразу відпочивати на дивані. Також модульні будівлі доступні і в готовому варіанті, де замовник сам займається підлогою, внутрішньою штукатуркою та іншим необхідним.

House Group – ми знаємо все про модульне будівництво

Наша компанія займається продажем будинків із модулів, виготовляє та встановлює їх (незалежно від складності). Конструкція будинку сертифікована, вона екологічна й не містить шкідливі матеріали.

Будинки можуть мати енергозберігаючу систему, добру звукоізоляцію та дуже тривалий термін служби. Також вони відмінно протистоять вогню. У House Group не йдуть на компроміс щодо якості та надають гарантію на свої послуги. Вартість завжди обговорюється перед початком робіт.

Будинки можуть мати енергозберігаючу систему, добру звукоізоляцію та дуже тривалий термін служби. Також вони відмінно протистоять вогню. У House Group не йдуть на компроміс щодо якості та надають гарантію на свої послуги. Вартість завжди обговорюється перед початком робіт.

Часті запитання наших клієнтів

Дізнайтеся більше про модульне будівництво.

Що означає термін «під ключ»?

Якщо ви хочете побудувати будинок, то, мабуть, очікуєте витратити на це якомога менше часу. Можна забути про клопоти, пов’язані з будівництвом, якщо довірити всі процеси спеціалістам. Від проєктування модулів, виготовлення, здачі в обумовлену дату до вручення ключів. Вам не потрібно турбуватися про дозвіл на будівництво, встановлення фундаментної плити, нагляд за будівництвом, вивіз будівельного сміття тощо.

Довірте House Group Після свої ідеї та очікування – і компанія втілить їх найкращим чином. Від початку до завершення ми подбаємо про ваше нове житло. Звичайно, якщо ви захочете брати участь в окремих кроках, це також можливо.

Яка максимально можлива кількість поверхів у модульному будинку?

В Україні можна встановлювати будинки за модульною технологією, які мають максимум 3 поверхи. Найчастіше зустрічаються конструкції з одним поверхом або двома, де другий – це мансарда.

Чи можна врахувати індивідуальні побажання щодо планування та дизайну?

Подібно до класичних цегляних споруд, модульні будинки також пропонують велику різноманітність. Ви можете вибрати конкретний варіант із каталогу або спланувати індивідуальний проєкт. Тоді потрібно буде визначитися з кількістю модулів і їхнім розташуванням. Так можна створити як традиційний будинок, так і оригінальну споруду.

Деякі замовники вирішують не погоджуватися на модульний принцип. Тому вибирають для конструкції стінове покриття з різних матеріалів (найчастіше з модрини). Готовий будинок візуально може майже не відрізнятися від стандартного.

Перегляньте, які цікаві варіанти будівель були створені в різних країнах: https://www.granddesignsmagazine.com/self-build/modular-homes. Можливо, якісь із них надихнуть вас і допоможуть сформувати власне уявлення про майбутнє житло.

Які недоліки модульного будинку

Їх небагато та вони незначні:

  • Менше архітектурного розмаїття та менші житлові площі. Водночас ви можете адаптувати розмір будинку, розташування модулів і планування під свої потреби.
  • Якщо ви звикли до метушні в багатоквартирному будинку, то можна буде легко звикнути до проживання в модульному будинку. Однак «легкість» усієї конструкції і товщина стін може впливати на звукоізоляцію. Зважайте, що з однієї кімнати в іншу проникає більше звуків, ніж у цегляних будинках. Та можна виправити це, якщо додатково інвестувати у звукоізоляцію стін і/або стелі.

Чи модульні будинки енергоекономні у зимовий період

Сучасний будинок з модулів створюється з урахуванням енергозбереження. Також розробники дбають про якісну теплоізоляцію. Бажаєте заощадити на комунальних послугах? Це можна зробити завдяки конструкційним матеріалам або певним планувальним рішенням. Якщо грамотно все продумати, можна зекономити до половини витрат на опалення (порівняно зі звичайними новобудовами).

Влітку будинок не опалюється, а взимку там доволі тепло. Завдяки цьому проживання в модульних будинках комфортне та економічне. І ви зможете заощаджувати в довгостроковій перспективі – навіть через роки після встановлення модулів.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Безкоштовний розрахунок вартості будинку