Будинки в стилі Бархауз
 • panem

Будинок у стилі барнхауз – сучасна інтерпретація сільського будівництва

Споруди у такому стилі вже давно популярні в Європі. Останні кілька років і українці виявили до них особливу цікавість. Для барнхауза характерна простота й мінімалізм, поєднання комфортного проживання й водночас близькість до природи. Тут не місце масивним елементам і показовій розкоші. Будинки барнхаус – це коли все витончено й зі смаком.

Проєктування та будівництво передбачає дбайливе ставлення до оточення. І при цьому наявність звичних для нас зручностей. Дізнайтеся більше про стиль барнхауз і що йому притаманно.

Що таке стиль барнхауз і чому він зараз популярний

Барнхауз – (з англ. – barnhouse) перекладається як «будинок-амбар». Цей напрям у дизайні поєднує декілька стилів: біо-тек, лофт і мінімалізм. Концепція передбачає високотехнологічні будівлі, які мають все необхідне для вашого комфорту. Це ніби сарай, який став сучасним. Тож стиль барнхауз – це новий спосіб переосмислити свій дім.

Завдяки використанню спеціальних балок, які ставляться по вертикалі, будівлі barnhouse особливо стійкі та міцні. Через каркасну технологію вони також вважаються зручними для проживання на постійній основі.

Сучасний будинок у стилі барнхауз – основні характеристики

Не обов’язково відпочивати на пляжі якогось острова, щоб максимально наблизитися до природи. Сучасна будівля барнхауз допоможе поєднатися з оточенням завдяки характеристикам цього стилю. Певною мірою barnhouse – це філософія, яка стосується не тільки напрямку архітектури, а й загалом способу життя. Вона навіть може зображати деякі тенденції в соціумі.

Тож для барнхаузу характерно:

 • Житловий поверх висотою близько 3-х метрів. Завдяки цьому вдається зробити приміщення більш просторим, навіть коли мова про незначну площу. Зазвичай у будинках лише один поверх, та можна створити ілюзію другого: два поверхи візуально з’єднуються в один завдяки дуже великим (часто панорамним) вікнам.
 • Відкриті тераси. Це додає певного колориту у споруди barnhouse.
 • Каркасний будинок і спайний фундамент. Це не у 100% випадків, та така тенденція доволі поширена. Завдяки використанню сучасних технологій зазвичай перевага надається SIP-панелям, стіновим блокам тощо (замість звичного бетону й цегли).
 • Чіткі прості лінії, мінімалізм. Якщо це дах, то він гострий. Форма ж самої будівлі більше нагадує прямокутник або квадрат.
 • Природність у всьому: від матеріалів до кольорів. Щодо візуального оформлення, то будинки барнхаус часто мають відтінки землі, глини чи каміння. Дуже часто використовується «дерев’яна» палітра з її теплими відтінками. Це може стосуватися як екстер’єру, так і інтер’єру. 
 • Відсутність обмежень у дизайні. Щоб оформити приміщення, спеціалісти пробують вдаватися до кантрі-стилю, поєднуючи його зі скандинавським. Тобто можна експериментувати зі стилями, орієнтуючись на характеристики барнхаусу, описані вище. Дуже популярний еклектичний інтер’єр, який підбирається відповідно до способу життя власників житла, їхніх уподобань і навіть світогляду.
 • Модульність у візуальному сприйнятті. Багато господарів таких будинків із часом добудовують поряд ще один будинок, створюючи гарну композицію. Звісно, якщо це дозволяє розмір ділянки.

Двосхилий дах

Останні декілька років двосхилі дахи стали трендом для приватних будинків. Це стосується і стилю barnhouse. Дах має 2 похилі поверхні: вони сходяться зверху, утворюючи цілісну конструкцію. Ви зможете побачити його уздовж довгих стін споруди.

Гамбреловий дах

Це один із різновидів двосхилих дахів. Він так само має 2 похилі поверхні, та верхня менш крута, якщо порівнювати з нижньою.

Вертикальний сайдинг

Цей матеріал часто використовується для облицювання. Завдяки йому можна захистити несучі стіни та покращити їхні властивості. Сайдинг стійкий до появи корозії. Він приваблює своїм естетичним виглядом і різномаїттям доступних кольорів. Використовуючи вертикальний сайдинг у барнхаус, можна прикрасити будинок зовні.

Купола

Можна створити будівлю у вигляді напівсфери – як альтернатива двосхилому даху. Купола створять багато корисної площі й також зроблять приміщення більш просторим візуально. Та не всі спеціалісти вміють створювати напівсфери, адже це більш складна технологія. Також зважайте на те, що меблі всередині може бути важче розмістити.

Розсувні двері

Для барнхауз будинків характерні широкі двері, які розсуваються. Вони можуть бути зроблені зі скла й гармонійно поєднувати житлову площу з терасою.

Великі вікна

Через них до кімнат потрапляє багато сонячного світла. Також великі вікна впливають на сприйняття простору у приміщенні. Так можна візуально розширити його, особливо якщо встановити величезні вікна (як на два поверхи).

Простір відкритого планування

Барнхауз уникає перегородок і стін, де це можливо. А фасад будівлі може бути повністю заскленим. Через це також створюється відчуття певної відкритості до світу та свободи. Котеджі barnhouse часто виготовляються з матеріалів, які є екологічно чистими. В інтер’єрах також може переважати дерево, що дозволяє максимально поєднатися з природою.

Переваги стилю barnhouse

Все більше людей вибирають бархаус на противагу стандартним дерев’яним будівлям. Адже цей стиль має свої переваги й особливості:

 • гарне зберігання тепла;
 • використання ефективних матеріалів для ізоляції;
 • зближення з природою;
 • багато вільного простору;
 • простота монтажу barnhouse одразу на ділянці;
 • швидкість виготовлення й установки;
 • ефективна та економічна експлуатація.

Деякі люди вважають, що такі будинки обходяться дуже дорого. Дійсно, у розробку проєкту й побудову barnhouse потрібно буде вкластися. Та це чудова інвестиція, адже будівля згодом окупиться. Вона дуже економічна, а завдяки стійкості та якості матеріалів у ній можна жити десятиліттями.

Від чого залежить ціна барнхауз?

Як і при будівництві стандартного будинку, вартість залежатиме від різних факторів, зокрема:

 • пропозиція підрядника;
 • розташування та розмір нерухомості;
 • сантехніка, електрика, столярка;
 • фундамент і підлога;
 • утеплення;
 • покрівля та сайдинг;
 • двері та вікна;
 • особливості дизайну.

House Group буде орієнтуватися на ваші можливості й зорієнтує щодо ціни. За потреби спеціалісти підкажуть, на яких моментах можна зекономити у вашому проєкті.

Модульні будинки barnhouse вже популярні в Україні

Будівлі барнхаус часто можна зустріти в США та багатьох країнах Європи. Перегляньте приклади, як сільські особливості вдало поєднуються з сучасним дизайном: https://www.loveproperty.com/gallerylist/72707/beautiful-american-barns-that-have-been-turned-into-dream-home. Тренд на такі будинки прийшов і до України.

Тепер можна побачити barnhouse у багатьох передмістях. Особливо коли мова про околиці великих обласних центрів. Будинки в цьому стилі зазвичай легко впізнати: вони відмінні від тих забудов, які ми звикли бачити роками. Будівля має великі вікна, дерев’яну терасу, металеву покрівлю та каркасну конструкцію? Вона комфортна та сучасна на вигляд? Швидше за все ви бачите втілення барнхауз. 

Ці будинки часто включають традиційні елементи, але також додають сучасні штрихи. Наприклад, монохроматичну білу палітру чи гладкі світильники. А деякі приміщення наближені до сільського стилю, як-от штучно зістарені двері barnhouse, щоб створити відчуття сільського шику. Споруди мають просте планування. Мінімалізм, лаконічність і чітка геометрика – ось основні характерні риси барнхауз.

Спеціалістам компанії House Group цікаво дізнатися про ваші побажання щодо майбутнього будинку. Вони залюбки вислухають вас і запропонують варіант відповідно до ваших потреб і смаків. Фахівці проведуть підрахунки та розроблять відповідний проєкт, якщо ви захочете купити барнхауз в Україні. Звертайтеся до House Group, щоб отримати будинок мрії.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Безкоштовний розрахунок вартості будинку